Достапни линкови

Иран на крстопат по загинувањето на претседателот Раиси


Иран на крстопат по загинувањето на претседателот Раиси
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Нови претседателски избори во Иран мора да се одржат во рок од 50 дена по смртта на претседателот Ебрахим Раиси во хеликоптерска несреќа на 19 мај. Експертите сметаат дека од кандидатите на кои ќе им биде дозволено да се кандидираат, ултраконзервативци или попомирливи личности, ќе се видат политичките приоритети на режимот.

Категории

XS
SM
MD
LG