Достапни линкови

Имигрантите во Русија чекаат со денови за документи


Имигрантите во Русија чекаат со денови за документи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Работниците мигранти известуваат за огромни гужви во центрите за имиграција во Русија, каде што процесот на добивање визи стана речиси невозможен. Руските власти велат дека долгите колони се должат на редовното доаѓање на сезонски работници. Но, според активисти, официјалните лица не дозволуваат влез и ги депортираат новодојдените како дел од тековната акција против мигрантите од Централна Азија.

Категории

XS
SM
MD
LG