Достапни линкови

Има ли олимпизам во Сараево, 40 години по најдобрите игри дотогаш?


Има ли олимпизам во Сараево, 40 години по најдобрите игри дотогаш?
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:24 0:00

Во 1984 година, Сараево беше центар на светот. На игрите што не ги бојкотираа ниту Западот ниту Истокот, Југославија ги освои првиот медал на Зимските олимписки игри и срцата на учесниците и посетителите. Колку од олимпискиот дух остана по четири децении и дали тој може да се врати?

Категории

XS
SM
MD
LG