Достапни линкови

Мигрантите ја нападнаа грчко - македонската граница


Мигрантите ја нападнаа грчко - македонската граница
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Македонската полиција употреби солзавец за да ги растера стотиците мигранти и бегалци кои насилно тргнаа кон границата од грчка страна, обидувајќи се да ја урнат оградата Фрустрациите кај мигрантите еруптираа по воведувањето ограничувања за проток на мигранти низ Балканот.

Категории

XS
SM
MD
LG