Достапни линкови

Протест во Приштина - се бара правда за убиството на Лиридона Мурсели


Протест во Приштина - се бара правда за убиството на Лиридона Мурсели
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Стотици граѓани учествуваа на маршот по трагичното убиство на Лиридона Мурсели на 29 ноември во Приштина. Тие побараа правда за убиството на Лиридона и заслужени казни за нејзините убијци, изразувајќи го чувството дека Косово стана небезбедно место за жените. Маршот го организираше Колективот за феминистичка мисла и акција под мотото „Нема мир без безбедност на жените“

Категории

XS
SM
MD
LG