Достапни линкови

Германија ги заострува мерките против имиграцијата


Германија ги заострува мерките против имиграцијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Германија воведува мерки за запирање на се поголемиот број имигранти во земјата. Покрај засилените гранични контроли, новите мерки предвидуваат и построги критериуми за добивање азил, како и забрзана депортација.

Категории

XS
SM
MD
LG