Достапни линкови

Гаши: Не знам дали сме ветиле точен датум за уставни измени


Гаши: Не знам дали сме ветиле точен датум за уставни измени
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:11 0:00

Ние се обидуваме да градиме институции и да направиме Влада, не да размислуваме за напуштање, одговори Претседателот на Собранието Африм Гаши на прашањето што ако не го исполнат ветувањето за внесување на Бугарите во преамбулата до крајот на годината за да продолжат преговорите со ЕУ. Во програмата на „Влен“ крајот на 2024 година е посочен како краен датум за носењето на уставните измени.

Категории

XS
SM
MD
LG