Достапни линкови

Рагби за слобода: Победа за децата во воена Украина


Рагби за слобода: Победа за децата во воена Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:03 0:00

Целосната руска инвазија на Украина не успеа да го скрши духот на „Волците на Виница“, американски фудбалски клуб со седиште на околу 250 километри југозападно од Киев. Со многу возрасни играчи кои ја бранат земјата на линијата на фронтот, играчот и тренер Евхен Комин ги учи децата на овој спорт, од кои некои имаат татковци кои играат фудбал, но се борат во регионот Донбас.

Категории

XS
SM
MD
LG