Достапни линкови

Фудбал за самодоверба: „терапија“ за украински воени ветерани


Фудбал за самодоверба: „терапија“ за украински воени ветерани
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Двапати неделно, украински ветерани, кои изгубиле екстремитети во војната против Русија, се собираат на фудбалски натпревари на терените во Киев. Додека вежбаат да ги користат своите тела на нови начини, тие се шегуваат, вежбаат и го споделуваат заедничкото искуство на лекување и враќање на некое чувство на нормалност.

Категории

XS
SM
MD
LG