Достапни линкови

Фон дер Лајен: Уставни измени и побрзи реформи ќе значат и побрзо членство во ЕУ


Фон дер Лајен: Уставни измени и побрзи реформи ќе значат и побрзо членство во ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Претседателката ЕК Урсула Фон дер Лајен рече дека Северна Македонија е на добар пат да и се приклучи на ЕУ и дека таа со нетрпение очекува да не пречека таму. На прес конференцијата во Скопје, таа потенцираше дека уставните измени се неопходен чекор на патот кон членство во Унијата.

Категории

XS
SM
MD
LG