Достапни линкови

Фејсбук и натаму во проблеми


Фејсбук и натаму во проблеми
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Фејсбук објави дека личните податоци на 87 милиони корисници можеби биле несоодветно споделени со политичката консултатнска куќа Кембриџ Аналитика. Претходните пресметки беа над 50 милиони.

Категории

XS
SM
MD
LG