Достапни линкови

ЕСМ - старата зграда пропаѓа, новата зјае празна


ЕСМ - старата зграда пропаѓа, новата зјае празна
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Седум години вработените во ЕСМ, во старата зграда во центарот на Скопје, чекаат да се преселат во новиот објект, кој е завршен, па и наместен со мебел, но не е пуштен во употреба. Старата зграда е без фасада веќе 9 години. РСЕ беше внатре и во двата објекта.

Категории

XS
SM
MD
LG