Достапни линкови

Ескобар: Северна Македонија мора да ги усогласи законите со ЕУ


Ескобар: Северна Македонија мора да ги усогласи законите со ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Северна Македонија треба да се погрижи нејзините закони не само да се во согласност со Уставот, туку и со европските очекувања и стандарди, вели специјалниот претставник на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар во интервју за Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG