Достапни линкови

Ескобар: „На Европа и на САД им требате во ЕУ“


Ескобар: „На Европа и на САД им требате во ЕУ“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

„Нема никого да го подложувам на тортура овде, САД не избира влади за земјите членки на НАТО“, одговори заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар на прес-конференција во Скопје.Доаѓањето на Ескобар во Скопје следува по започнувањето на собраниската процедура за усвојување на уставните измени за внесување на Бугарите во Уставот, како услов земјава да ја одржи втората меѓувладина седница и да ги продолжи преговорите со Европската унија.

Категории

XS
SM
MD
LG