Достапни линкови

Екипажот на запленетата „јахта на Путин“ се конфронтира со новинарите на РСЕ


Екипажот на запленетата „јахта на Путин“ се конфронтира со новинарите на РСЕ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Репортерите на РСЕ беа следени со дрон и испрашувани од полицијата откако се приближија до суперјахта вредна 700 милиони долари за која се верува дека е во сопственост на рускиот претседател Владимир Путин. Луксузната јахта „Шехерезада“ долга 140 метри беше запленета од Италија во мај 2022 година како дел од санкциите на ЕУ поради руската инвазија на Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG