Достапни линкови

Егзодус на етничките Ерменци од Нагорно Карабах


Егзодус на етничките Ерменци од Нагорно Карабах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Десетици илјади етнички Ерменци го напуштаат Нагорно Карабах поради најновата воена акција на Азербејџан за враќање под контрола на овој отцепен регион. Ерменија и Азербејџан водеа неколку војни за Нагорно Карабах.

Категории

XS
SM
MD
LG