Достапни линкови

Една година од уривањето на браната Каховка, жителите сè уште во проблеми


Една година од уривањето на браната Каховка, жителите сè уште во проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Една година откако украинската брана Нова Каховка пукна, предизвикувајќи големи поплави, тоа сè уште предизвикува нови проблеми. Многу згради се распаѓаат и се во опасност од уривање. Украина ја обвини Русија дека намерно ја саботирала браната. Руските власти тврдеа дека Украина е одговорна.

Категории

XS
SM
MD
LG