Достапни линкови

Две години во војна: репортерите од „Current Time“ за известувањето од линијата на фронтот во Украина


Две години откако Русија ја започна целоснаta инвазија на Украина, дописниците на „Current Time“ Борис Сачалко, Андриј Кузаков и Олексиј Продајвода, ги пренесуваат нивните воени искуства заедно со снимателите и возачите кои се составен дел од тимовите за известување.

Категории

XS
SM
MD
LG