Достапни линкови

Десетици загинати и многу уништени домови од поплавите во Авганистан

Поплавите предизвикани од поројни дождови убиле повеќе од 100 луѓе во Авганистан.

Властите велат дека најмалку 1.000 куќи биле уништени во провинцијата Парван, северно од главниот град Кабул. Исто така, дојде до силни поплави во провинцијата Мејдан Вардак, западно од Кабул.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG