Достапни линкови

Докази дека руските трупи поставуваат забранети мини во Украина


Докази дека руските трупи поставуваат забранети мини во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00

Новиот извештај на „Шеми“, истражувачка секција на украинскиот сервис на РСЕ, ги открива имињата и идентитетите на руските војници одговорни за поставување противпешадиски мини во Украина. Тие мини се забранети според меѓународните конвенции.

Категории

XS
SM
MD
LG