Достапни линкови

Дигитални македонски номади: Може да се живее и успешно да се работи и во помалите места дома


Дигитални македонски номади: Може да се живее и успешно да се работи и во помалите места дома
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Стефан и Елена се македонска млада брачна двојка, која, по седум години живот во Германија, се вратија во земјава, но наместо во Скопје или некој поголем град, тие се населија на периферијата во Македонски Брод. И двајцата работат онлајн од дома и се успешни во своите професии – Стефан е композитор, а Елена моден дизајнер. Животот како дигитални номади за нив не бил лесна одлука, но и покрај ризиците при преселбата во Брод, Стефан и Елена се среќни и велат оти го живеат својот сон.

Категории

XS
SM
MD
LG