Достапни линкови

Даниловски: Изградба на нов Клинички центар не е приоритет


Даниловски: Изградба на нов Клинички центар не е приоритет
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:50 0:00

Професорот и поранешен министер за здравство Драган Даниловски смета дека има погорливи проблеми за решавање од изградба на нов Клинички центар. Според него, треба да се спојат клиниките во еден субјект со професинални, а не партиски менаџери. Спас гледа во вложување во регионалните центри.

Категории

XS
SM
MD
LG