Достапни линкови

Експлозијата го оневозможи сообраќајот преку мостот од Русија до Крим


Експлозијата го оневозможи сообраќајот преку мостот од Русија до Крим
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Експлозија и пожар рано на 8 октомври го оштетија двојниот патен и железнички мост што ја спојува Русија со анкетираниот полуостров Крим. Хеликоптер помогна да се изгасне пожарот на неколку вагони транспортери на нафта. Рускиот претседател Владимир Путин наредил официјална истрага за инцидентот.

Категории

XS
SM
MD
LG