Достапни линкови

Цркви и манастири што треба да му се предадат на Азербејџан

Неколку историски цркви и христијански споменици се на територија која е освоена или која треба да се врати под контрола на Азербејџан во контроверзниот нов договор за прекин на огнот со кој се стави крај на неодамнешниот конфликт во Нагорно Карабах.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG