Достапни линкови

Најмалку 12 убиени во напад врз француски сатиричен магазин

Меѓу загинатите, во денешниот напад врз канцелариите на францускиот сатиричен магазин Шарли Ебду во Париз се и двајца полицајци и еден новинар, соопшти француската полиција. Во нападот има и 10 ранети, а некои од нив се во критична состојба. Весникот постојано добива закони поради објавувањето карикатури на пророкот Мухамед.
Покажи повеќе

XS
SM
MD
LG