Достапни линкови

Бразилскиот адвокат кој случајно стана „Супермен“


Бразилскиот адвокат кој случајно стана „Супермен“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Адвокат од Бразил се „претворил“ во Супермен, откако странец снимил видео со него, зачуден од сличноста на адвокатот со ѕвездата на филмот Супермен, Кристофер Рив. Видеото брзо станало популарно на интернет, а тој добил идеја Супермен да биде неговото алтер его. Облечен во препознатливиот костум, патува низ Бразил за да посети болници, училишта и хуманитарни организации, со цел да внесе надеж.

Категории

XS
SM
MD
LG