Достапни линкови

„Бомбардирање“ со лажни вести од Русија


„Бомбардирање“ со лажни вести од Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Откако Русија ја започна инвазијата на Украина, набљудувачите велат дека Москва значително го засилила ширењето на лажни вести за Украина. Кои се главно темите на кои Русија се фокусирала и некои од нејзините најчудни тврдења.

Категории

XS
SM
MD
LG