Достапни линкови

Бојчевски: Да се реши случајот со здравствените профитери


Бојчевски: Да се реши случајот со здравствените профитери
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:53 0:00

Здравствените работници имаат пет барања за подобрување на нивниот статус. На власта и дадоа рок до 20 септември да ги прифати, доколку тоа не се случи синдикатот најавува протести. Бараат и да се реши случајот на Онкологија кој беше откриен во јавноста од страна ана медицинска сестра на клиниката.

Категории

XS
SM
MD
LG