Достапни линкови

Битиќи: Новото Министерство за енергетика и рударство е партиски интерес на ВМРО-ДПМНЕ


Битиќи: Новото Министерство за енергетика и рударство е партиски интерес на ВМРО-ДПМНЕ
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:13 0:00

Националната развојна стратегија не го дефинира докрај рударството како стратешки сектор, а со создавањето на новото Министерство за енергетика и рударство се трасира патот за отворање на спорните рудници, вели во интервју за РСЕ, вицепремиерот за економски прашања во заминување Фатмир Битиќи.

Категории

XS
SM
MD
LG