Достапни линкови

Река луѓе против Лукашенко во Минск

Десетици илјади луѓе ги наполнија улиците на белоруската престолнина, Минск, на 23 август на митинг против спорниот реизбор на претседателот Алиаксандр Лукашенка, во услови на големо воено присуство во градот и ново предупредување од армијата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG