Достапни линкови

Бектеши: Дуи има најподготвени кадри за раководни функции


Бектеши: Дуи има најподготвени кадри за раководни функции
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:28 0:00

Министерот за економија Бектеши вели дека ДИУ е најподготвена со кадри, особено за раководење со институциите и не секој вработен од Кичево е близок со Ахмети. Балансерот да се укине ако се најде добар модел. За скандалите ги обвини медиумите и смета дека се потикнати од олигарси на кои „не им оди“.

Категории

XS
SM
MD
LG