Достапни линкови

Балканот е важен за НАТО, но има причини за загриженост


Балканот е важен за НАТО, но има причини за загриженост
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Барање за зголемување на трупите на НАТО во Косово, но распоредени на границата со Србија е едено од прашањата кои лидерите на земјите членки на НАТО од Западен Балкан го разгледуваа на состанокот во Скопје со шефот на Алијансата Јенс Столтенберг. Постои загриженост и за ситуацијата во БиХ, како и за сајбер напади кои доаѓаат од Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG