Достапни линкови

Бајден до Путин: „Нема да се повлечеме, нема да потклекнеме“


Бајден до Путин: „Нема да се повлечеме, нема да потклекнеме“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

„Она што го прави нашиот момент редок е тоа што слободата и демократијата се на удар и дома и во странство во исто време. Во странство, претседателот Владимир Путин ја напаѓа Украина и сее хаос низ Европа и пошироко. Ако некој во оваа просторија мисли дека Путин ќе застане на Украина, ве уверувам дека нема“, нагласи американскиот претседател Џо Бајден во обраќањето во Конгресот.

Категории

XS
SM
MD
LG