Достапни линкови

Азербејџан најавува продолжување на офанзивата во Нагорно Карабах


Азербејџан најавува продолжување на офанзивата во Нагорно Карабах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

И покрај повиците за запирање на насилствата, Азербејџан соопшти дека ќе ги продолжи нападите врз Нагорно Карабах, кои ги започна вчера, се додека ерменските сили не го положат оружјето. Во Ерменија, пак, протести против премиерот Пашинијан.

Категории

XS
SM
MD
LG