Достапни линкови

Азербејџан ги апси ерменските лидери во Нагорно Карабах, од кој се иселија сите Ерменци


Азербејџан ги апси ерменските лидери во Нагорно Карабах, од кој се иселија сите Ерменци
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Азербејџан продолжува да го апси етничкото ерменско раководство на Нагорно-Карабах по преземањето на регионот. Баку соопшти дека планира да даде амнестија на ерменските борци, но го апси луѓето за кои тврди дека извршиле „воени злосторства“. Во Ерменија, десетици илјади бегалци од нагорно Карабах се обидуваат да најдат сместување и основни услови за живот.

Категории

XS
SM
MD
LG