Достапни линкови

Зошто се појавува знаме на Азербејџан на нередите во Нова Каледонија?

Париз го обвини Баку за потикнување на хаосот во Нова Каледонија, која е француска територија во Пацификот. Азербејџан демнатира, но азербејџанското знаме есе појавува на протестите кои прераснаа во насилства.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG