Достапни линкови

Ангелова - Платите во високото образование се непристојни


Ангелова - Платите во високото образование се непристојни
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:24 0:00

Никогаш порано во историјата универзитетските професори немале пониски плати. Доцентите имаат плата на ниво на просечна плата во Република Македонија. А асистентите со магистратура имаат под македонскиот просек, вели Биљана Ангелова, неодамна избрана за ректор на УКИМ.

Категории

XS
SM
MD
LG