Достапни линкови

Алиу: Наместо балансер закон за правична застапеност


Алиу: Наместо балансер закон за правична застапеност
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:45 0:00

Мерит системот и квалификациите на апликантите за работа во администрација треба да имаат приоритет пред националноста при вработување вели министерот за јавна администрација Азир Алиу. Според него во приватниот сектор се бара квалификуван работник.

Категории

XS
SM
MD
LG