Достапни линкови

Аерозагадување во Скопје

Додека бројот на малигни заболувања е во пораст, меѓу другото и поради загадениот воздух, Град Скопје ги обвинува медиумите за ширење на лажни вести за аерозагадувањето. Од друга страна, владејачкото мнозинство во Собранието ги отфрли сите амандмани за поголем Буџет за животна средина во 2024 година, велат граѓанските здруженија.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG