Достапни линкови

Ацевски: Онкологија и битолска болница со слични неправилности


Ацевски: Онкологија и битолска болница со слични неправилности
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:11 0:00

Повеќе државни институции се „мета“ на последните извештаи на ДЗР поради утврдени неправилности во работењето. Главниот државен ревизор смета дека не е битно дали има притисоци од одредени центри на моќ битно е колку ќе ги издржат влијанијата. Онкологија и битолската болница се со слични слабости.

Категории

XS
SM
MD
LG