Достапни линкови

Aпокалиптичнo небо над Сан Франциско


Aпокалиптичнo небо над Сан Франциско
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Сан Франциско осамна со портокалово небо од густа магла чад предизвикана од шумските пожари низ Северна Калифорнија по рекордните високи температури и силни ветрови. Некои коментатори атмосферата во градот ја споредија со сцени од научнофантастичните филмови.

Категории

XS
SM
MD
LG