Достапни линкови

Aлбанија ја пречека првата група евакуирани Авганистанци


Aлбанија ја пречека првата група евакуирани Авганистанци
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Во Албанија пристигна првата група Авганистанци кои беа евакуирани од нивната земја, откако Талибанците ја презедоа власта. Цивилен авион на египетска компанија изутрината на 27.08.2021 донесе 121 лица на аеродромот во Тирана. Тие ќе бидат сместени во хотелите во Драч.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG