Достапни линкови

Печурките можат да помогнат во намалувањето на ризиците од шумски пожари


Печурките можат да помогнат во намалувањето на ризиците од шумски пожари
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Во западната американска држава Колорадо, шумарите работат на минимизирање на заканите од шумски пожари со разредување на речиси 20 милиони хектари шуми. Во видеото погледнете како научниците користат печурки за органски да ги намалат ризиците од шумски пожари.

Категории

XS
SM
MD
LG