Достапни линкови

„Добивам инсулин, немам како да го аплицирам“


„Добивам инсулин, немам како да го аплицирам“
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
Директен линк

Скопјанецот Виктор Лукарски кој веќе 27 години живее со дијабетес тип 1, вели дека никогаш претходно не се случило повеќе од седум месеци да се чека на игли за апликација на инсулин, тест ленти и глукометри. А ова сериозно го загрозува здравјето на дијабетичарите.

XS
SM
MD
LG