Достапни линкови

Кордалов: Со ботовите и троловите партиите ја суспендираат демократијата


Кордалов: Со ботовите и троловите партиите ја суспендираат демократијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00
Директен линк

Најдобрата одбрана да не може да пројде една дезинформација од ботови и тролови е да имате изградено критичко размислување, вели комуникологот Бојан Кордалов за феноменот ботови и тролови на социјалните мрежи

XS
SM
MD
LG