Достапни линкови

Десетици илјади граѓани во Белград на четвртиот протест против насилството

Десетици илјади граѓани се собраа во центарот на Белград на 27 мај на четвртиот протест под слоганот „Србија против насилството“, на покана на опозицијата. Демонстрантите го критикуваат одговорот на властите по двете масовни убиства од почетокот на мај во Србија, во кои беа убиени 18 лица


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG