Достапни линкови

Еколошко востание во Србија - Протести, блокади, инциденти

Во над 50 населени места во Србија, на повик на иницијативата „Тргни промени“ и голем број движења од. т.н. Еколошкото востание денеска се одржаа масовни протести со блокади на повеќе клучни места против експлоатацијата на литиум. На улиците имаше повеќе илјади граѓани, но и масовни тепачки.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG