Достапни линкови

Загинати во несреќа на македонски автобус кој се враќал од Истанбул за Скопје

Во сообраќајна несреќа на автопатот Струма во Бугарија во текот на изминатата ноќ имало десетици жртви. Според првичните информации, загинале 46 патници во автобус од Северна Македонија кој сообраќал кон Скопје.

Автобусот се запалил и се превртел, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG