Достапни линкови

Романски авион на помош за гаснење на пожарите

Ситуацијата со пожарите сè уште е најкритична во малешевско-пијанечкиот регион. Таму се сконцентрирани и најголем дел од пожарникарите и сите хеликоптери, македонски и српски, како и противпожарниот авион кој пристигна од Романија.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG