Достапни линкови

Протест пред МОН „за спас“ на Средното уметничко

Група на професори со поставени уметнички дела пред зградата на Министерството за образование и наука протестираат против в.д. директорот на средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ Филип Фидановски. Причината е, како што велат, неговото незаконито работење и диктаторско однесување кон колективот во училиштето.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG